Melek Nur’u Katleden Fail Ercan Şahin’e Ağırlaştırılmış Müebbet Hapis Talebi

İstanbul Fatih’te yılbaşı akşamı “seni mi vurayım yoksa seni mi vurayım” deyip 17 yaşındaki Melek Nur Özgener’i başından vurarak öldüren Ercan Şahin’i Çocuğa Karşı Kasten Öldürme” suçundan ağırlaştırılmış müebbet cezasıyla cezalandırılması talep edildi.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede 31 Aralık Pazar günü 23.30 sıralarında hastane polisi tarafından karakola 17 yaşında bir kadının silahla vurulmuş halede hastaneye geldiği bilgisini vermesi üzerine soruşturma başlatıldığı, hastaneye yaralı şekilde gelen Melek Nur Özgener’in kafasının sol bölgesinden giriş ve sağ tarafından çıkış olmak üzere bir adet mermi girişi olduğu belirtildi.

Hastanede yanında bulunan arkadaşı N.A. ifadesinde, Ercan Şahin’in arabanın kapısının kenarında bulunan silahını çıkartarak, ‘Yeni aldım’ dediğini ve N.A.’ya doğrultarak ‘vurayım mı? Seni’ dediğini ardından Şahin’in silahı Melek’e doğrultarak, ‘seni vurayım mı?’ diye sorduğu esnada tetiği çektiği ve Melek Nur Özgener’i başından vurduğunu anlattı.

MELEK’İ VURDUKTAN SONRA SİLAHI MELEK’İN ELİNE KOYARAK ATEŞ ETTİRMİŞ

İddianamede, şüpheli Ercan Şahin’in hastaneden kaçarak uzaklaştığı ve Melek Nur Özgener’in yılbaşından bir hafta sonra 6 Ocak 2024 tarihinde hastanede hayatını kaybettiği aktarıldı. Şüpheli Şahin’in ise olaydan 8 gün sonra karakola giderek teslim olduğu belirtildi. Şahin’in ifadesinde araç içerisinde Melek ve N.A. ile sohbet ettiklerini, sohbet sırasında vites yanında duran silahı Melek’in görmesi üzerine almak istediğini ifade etti. Melek’e izin vermediğini ancak silahı almak için Melek’in hamle yaptığını, Melek Nur’un silahı almaması için kendisine çektiği esnada silahın bir anda ateş alarak Melek’in başından vurulduğunu belirti. N.A. ile hastaneye giderken silahın ateş almaması için aracı durdurduğunu ancak bu esnada silahın tekrar ateş adlığını anlattı. Melek’i hastaneye bıraktıktan sonra korktuğu için kaçtığını, teslim olmak için Melek’in iyileşmesini beklediğini ancak genç kızın hayatını kaybetmesi üzerine teslim olduğunu belirtti.

SANIĞA AĞIRLAŞTIRILMIŞ MÜEBBET HAPİS TALEBİ

İddianamede, şüpheli Ercan Şahin’in suçtan kurtulmaya yönelik ifade verdiği belirtilerek, Ercan’ın olayda doğrudan kast ile hareket ettiği vurgulandı. Şüpheli Ercan Şahin’in “Çocuğa Karşı Kasten Öldürme” suçundan ağırlaştırılmış hapis cezasıyla cezalandırılması talep edildi. İstanbul Ağır Ceza Mahkemesi tarafından iddianame kabul edilirken, şüphelinin yakın zamanda hakim karşısına çıkması bekleniyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir